Polonia Luszowice   Zgoda Byczyna

2015-09-02, 17:30

Czas spotkania: 90 min.

Wypowiedzi pomeczowe :

Dariusz Kusiak (Polonia) : Mecz był ciężki. Mimo to staraliśmy się nawiązać walkę z przeciwnikiem który na pewno będzie walczył o awans w tym sezonie. Pierwsza bramka padła po stałym fragmencie gdzie niestety popełniliśmy błąd w kryciu. W drugiej połowie w środku pola zrobiła się za duża dziura czego efektem były kolejne bramki. Zasłużona wygrana Byczyny. Nam pozostaje walczyć w kolejnych meczach

Andrzej Krupa (Polonia) : Wiedzieliśmy, że przyjeżdża do nas jeden z głównych kandydatów do awansu. To oni musieli wygrać ten mecz a my mogliśmy sprawić tylko miłą niespodziankę. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, dużo walki i mało groźnych sytuacji. Nie można było dostrzec dużej różnicy poziomu, chociaż drużyna gości składała się głównie z zawodników "ligowych" z Ryszardem Czerwcem na czele. Byczynie jednak udało się strzelić bramkę po stałym fragmencie gry. Druga połowa przebiegała głównie pod dyktando gości, my próbowaliśmy kontrować. O końcowym wyniku zdecydowało doświadczenie zawodników Byczyny. Za nami trudny początek z silnymi rywalami. W następnym meczu postaramy się powalczyć o punkty.

Jakub Jończyk (Byczyna) : Mecz stał na dobrym poziomie. Mimo, że przez zdecydowaną większość czasu mieliśmy przewagę to w pierwszej połowie i przez część drugiej ciężko przychodziło nam konstruowanie stuprocentowych akcji, dodatkowo dobrze spisywał się bramkarz Luszowic. Wydaje mi się, że dopiero po drugiej bramce zyskaliśmy więcej pewności siebie i zaczęliśmy grać na naszym optymalnym poziomie co znajduje potwierdzenie w końcowym wyniku. Polonia natomiast walczyła bardzo ambitnie i szczególnie w pierwszej połowie umiejętnie przerywała nasze akcje dobrze grając w defensywie, jednak na dobrą sprawę nie udało jej się stworzyć żadnej stuprocentowej sytuacji.
Cieszy utrzymanie wysokiej skuteczności i kolejne „zero z tyłu”. Naszym przeciwnikom życzę powodzenia w następnych meczach bo to solidny i ambitny zespół.

Adrian Zarzeka (Byczyna) : Do meczu przystąpiliśmy w roli faworyta i od początku spotkania staraliśmy się narzucić swoje tempo gry. Zawodnicy z Polonii pozostawiali nam sporo miejsca w środku czego nie potrafiliśmy wykorzystać grając nieskutecznie skrzydłami. Dopiero stały fragment gry w postaci rzutu rożnego pozwolił nam wyjść na prowadzenie. Po błędach indywidualnych  zawodnicy gospodarzy mogli nas groźnie kontratakować lecz szybko pozbywali się piłki,  bądź też wykonywaliśmy dobrą prace w obronie odbierając piłkę. Po strzelonej bramce stwarzaliśmy sobie kolejne sytuacje do zdobycia goli lecz wynik spotkania w pierwszej części nie uległ już zmianie. Zaczynając drugą połowę myśleliśmy o tym by jak najszybciej strzelić bramkę, co udało się już w 53 minucie. Dalsza część meczu to dalej ataki z naszej strony. Zdominowaliśmy całkowicie środek pola i zdobiliśmy jeszcze dwa gole. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0. Mogliśmy wygrać znacznie wyżej lecz zabrakło nam trochę szczęścia jak i skuteczności. Najważniejsze są zdobyte kolejne trzy punkty i zachowanie czystego konta w tym spotkaniu.