Sport.pl

Aktualności

Młodziki: Polonia Luszowice - Zagórzanka Zagórze 4-2

• autor: Irekkk, 2018-10-15 23:57

W swoim siódmym meczu, Młodziki Polonii Luszowice wygrali u siebie z Zagórzanką Zagórze 4-2.

4 - 2 Gancarz, 60 minuta

Polonia : Fudała Bartosz - Zapała Łukasz, Strycharski Szymon, Mamica, Kalemba, Świder, Wojtasik, Mikulski, Gancarz. Na zmiany wchodzili: Zapała Paweł, Fudała Maciej, Palka Patryk, Sobala

Zagórze :

Młodziki Polonii Luszowice w dzisiejszym spotkaniu okazali się lepsi od rówieśników z Zagórza. Spotkanie było bardzo emocjonujące i trzymało w napięciu do końcowych sekund.

Goście wyszli na prowadzenie w 9 minucie po bardzo ładnej akcji zakończonej celnym strzałem z bliskiej odległości. W 18 minucie do wyrównania doprowadził Gabriel Kalemba. Przejął on piłkę w środkowej części boiska i po minięciu kilku rywali, stanął w oko w oko z bramkarzem przyjezdnych, który nie był w stanie skutecznie interweniować.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Najlepszą okazję miał Mateusz Wojtasik, który w 30 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił w słupek.

W drugiej połowie Mateusz popisał się asystą. W 38 minucie podał do Michała Gancarza który celnym strzałem wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Zagórzanka mogła doprowadzić do remisu kilka minut później. Po faulu obrońcy Polonii w polu karnym goście mieli rzut karny. Świetną paradą popisał się jednak Bartosz Fudała. Niewykorzystane okazje lubią się mścić. Tym razem tak nie było. W 44 minucie przyjezdni zdobyli drugiego gola i na tablicy wyników pojawił się wynik 2-2.

Gospodarze po kilku słabszych spotkaniach chcieli dzisiaj odnieść zwycięstwo i postawili na atak. Przyniosło to efekt w 50 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową napastnika miejscowych na linii bramkowej ręką zatrzymał obrońca gości. Sędzia po raz drugi dzisiaj podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Gabriel Kalemba i pewnym strzałem zdobył bramkę.

Końcowe dziesięć minut to wymiany cios za cios z obu stron. Goście mieli kilka rzutów wolnych. Jednak albo brakowało precyzji albo świetnie bronił Bartosz Fudała. W ostatnich sekundach Bartek został bohaterem bowiem zaliczył asystę. Daleki wykop od swojej bramki trafił w poprzeczkę bramki Zagórzanki. Odbitą piłkę przejął Michał Gancarz i strzałem z bliska ustalił wynik końcowy.

W piątek młodziki Polonii Luszowice zagrają na wyjeździe z Victorią Zalas.