Sport.pl

Aktualności

Młodziki: MKS Fablok Chrzanów - Polonia Luszowice 10-2

• autor: Irekkk, 2018-10-07 11:20

W swoim piątym meczu, Młodziki Polonii Luszowice przegrali na wyjeździe z Fablokiem Chrzanów 2-10.

MKS Fablok Chrzanów - Polonia Luszowice 10-2 (5-0) 2x30 minut

Bramki Fablok : 12, 18, 22, 23, 28 oraz 33, 37, 39, 49, 50

10 - 1 Kalemba, 52 minuta

10 - 2 Kalemba, 59 minuta

Fablok :

Polonia : Zapała Paweł - Zapała Łukasz, Strycharski Szymon, Mikulski, Stefański, Kalemba, Palka Oskar, Wojtasik, Fudała Maciej. Na zmiany wchodzili: Palka Patryk i Michał Zaik

Młodziki Polonii Luszowice uległy wysoko Fablokowi Chrzanów w meczu piątej kolejki. Wśród Polonistów zabrakło podstawowego bramkarza Bartosza Fudały, który jeszcze niedawno grał w barwach chrzanowskiego klubu. Nieobecni byli również podstawowi do tej pory Krystian Świder, Michał Gancarz i Błażej Mamica.

Mimo braku swoich kolegów pozostali zawodnicy gości dzielnie walczyli. Przewaga była jednak po stronie miejscowych którzy raz po raz stwarzali groźne sytuację. Do przerwy wykorzystali pięć. Bramek mogło paść więcej ale dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz Polonii Paweł Zapała. Goście mogli strzelić dwie bramki. Obie akcje stworzył Gabriel Kalemba który szybkościowo mijał swoich przeciwników ale w pojedynkach sam na sam nie potrafił skutecznie wykończyć akcji.

Druga połowa przebiegała podobnie do pierwszej. Gospodarze strzelili 5 bramek. W końcówce Polonia odpowiedziała dwoma golami. Gabriel Kalemba tym razem lepiej ustawił celownik i w bliźniaczych sytuacjach jak w pierwszej połowie tym razem skutecznie uderzał do bramki.

Swoją szansę miał również Oskar Palka ale dobrze bronił bramkarz Fabloku. Podobnie było w przypadku strzałów Bartosza Stefańskiego i Patryka Palki.

Gorące podziękowania dla rodziców za transport młodych zawodników.