Sport.pl

Aktualności

Polonia wygrywa na zakończenie

• autor: Irekkk, 2018-06-17 23:12

Polonia Luszowice zakończyła sezon 2017/2018. W ostatnim meczu wygrała na wyjeździe ze Zrywem Brodła 4-2.

Zryw Brodła - Polonia Luszowice 2-4 (0-0)

Brodła :

Polonia : Bagiński -  Kwiatkowski, Jelonek, Kaniewski, Janas Sebastian (46 min Krupa) - Romański Artur, Palka Ireneusz, Górkowski Karol, Kaja - Kołodziejczyk, Palka Piotr

Żółta kartka :

Kaniewski, Kołodziejczyk

Czerwona kartka w konsekwencji dwóch żółtych :

Krupa

Polonia pojechała do Brodeł w 11-osobowym składzie. Na drugą połowę dołączył z uczelni Andrzej Krupa. Mecz w podstawowej jedenastce zaczął kierownik drużyny Artur Romański który zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Drugim zawodnikiem który pozytywnie zaskoczył był Piotr Palka. Pilnował on najlepszego strzelca B-klasy Rafała Kobyłeckiego. Efekt - zaledwie jedna asysta super snajpera Brodeł.

Pierwsza połowa poza stuprocentową szansą Karola Górkowskiego po świetnym podaniu Przemysława Kwiatkowskiego zupełnie do zapomnienia. Około 25 minuty Sebastian Janas po starciu z przeciwnikiem upadł na murawę i długo się nie podnosił. W przerwie zmienił go Andrzej Krupa a Sebastian z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu pojechał do szpitala. Życzymy zdrowia.

W drugiej połowie obie skipy bardziej postawiły na atak i to przyniosło efekty. Pierwszą bramkę zdobył Sebastian Kaniewski który pewnie wykorzystał jedenastkę. Faulowany był Jakub Kaja który zaliczył asystę.

Bramka na 2-0 padła po samobójczym trafieniu. Karol Górkowski dośrodkował z rzutu rożnego, Kaniewski walczył w powietrzu z obrońcą który wpakował sobie piłkę do własnej siatki.

Wydawało się, że pierwsze wyjazdowe zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Zryw próbował atakować a Polonia wyprowadzała kontry. Swoje szansę miał Kacper Kołodziejczyk ale brakowało mu skuteczności. Gospodarze w końcu jednak zdołali strzelić honorową bramkę. Po trzech minutach był już remis 2-2 a do końca pozostawał kwadrans.

Chwilę po bramce dającej remis faulowany był Karol Górkowski. Do piłki podszedł Ireneusz Palka i umieścił piłkę w okienku z około 25 metrów. Andrzej Krupa zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Gospodarze jeszcze bardziej przycisnęli. Świetną interwencją po rzucie wolnym popisał się Piotr Bagiński. W końcówce kropkę nad i postawił Przemysław Kwiatkowski. Precyzyjnym strzałem po dograniu Górkowskiego przypieczętował wygraną Polonii.

Polonia Luszowice musiała czekać aż do ostatniego meczu żeby wygrać go na wyjeździe. Dla całej dwunastki duże brawa a dla Sebastiana Janasa dużo zdrowia.