Sport.pl

Aktualności

Polonia Luszowice - Tempo Płaza 1-6

• autor: Irekkk, 2018-04-08 21:03

Polonia Luszowice przegrała kolejne spotkanie. Tym razem lepsza okazała się drużyna z Płazy wygrywając w Luszowicach 6-1.

Polonia Luszowice - Tempo Płaza 1-6 (0-3)

1 - 6 , Kowalski, 89 minuta

Polonia : Janas Michał (46 min Lasoń) -  Szozda, Kasprzycki (46 min Kołodziejczyk), Kaniewski, Mamica - Kłeczek (46 min Kaja), Górkowski Łukasz, Kwiatkowski (85 min Palka Piotr), Górkowski Karol - Ołpiński, Janas Sebastian (70 min Baranek)

Płaza :

Do sobotniego spotkania z Płazą Polonia przystąpiła ze znacznie zmienioną formacją obronną. Zabrakło w niej z różnych względów Dariusza Kusiaka, Michała Krauza i Karola Jelonka.

Spotkanie w bramce rozpoczął debiutant Michał Janas. Na stoperze wystąpił Bartłomiej Kasprzycki. Parę kryjących obrońców tworzyli Arkadiusz Szozda i Bartosz Mamica. Na for stoperze zagrał debiutant Sebastian Kaniewski. W środku było dwóch zawodników: Łukasz Górkowski (kapitan) i Przemysław Kwiatkowski. Na prawej pomocy wystąpił trzeci z debiutantów Krystian Kłeczek. Z lewej biegał Karol Górkowski. W ataku zagrali Miłosz Ołpiński i Sebastian Janas.

W pierwszej minucie szansę miał Sebastian Janas po dobrym podaniu od Ołpińskiego ale uderzył nad poprzeczką. Później do głosu doszli goście stwarzając duże zagrożenie po rzutach wolnych i rożnych. Jeden z nich przyniósł im powodzenie. W 14 minucie w ogromnym zamieszaniu w polu karnym Celarek z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki.

W 17 minucie Mamica uderzał z dystansu ale bramkarz Płazy pewnie obronił. Po chwili precyzji zabrakło również Karolowi Górkowskiemu. W 20 minucie Michał Janas złapał piłkę a nadbiegający Kowalski teatralnie się przewrócił. Ku zaskoczeniu wszystkich sędzina podyktowała rzut karny. Wykonawca spudłował a bramkarz miejscowych powiedział jedno słowo za dużo i został ukarany żółtą kartką.

Sytuacja zamiast podnieść na duchu Polonię to ją osłabiła bo 60 sekund później goście prowadzili 2-0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Celarek. W 23 minucie szansę na gola miał Ołpiński. Minął bramkarza i uderzył z ostrego kąta ale obrońca zablokował piłkę a z rzutu rożnego nic nie wynikło. Do końca pierwszej połowy na boisku rządzili goście. Strzelili trzeciego gola (ponownie Celarek który skompletował hattricka) i mieli jeszcze dwie świetne okazje ale fatalnie pudłowali.

Od początku drugiej połowy na murawie pojawiło się trzech nowych zawodników: Michał Lasoń, Jakub Kaja i Kacper Kołodziejczyk. W szatni zostali Michał Janas, Kłeczek i Kasprzycki. Polonia postawiła na zdecydowane ataki zapominając o obronie.

Goście mieli dwie dobre sytuacje po kontratakach ale dobrze bronił Lasoń. W odpowiedzi rzut rożny wykonywany przez Ołpińskiego mocnym strzałem głową wykończył Kwiatkowski. Piłkę zmierzającą pod poprzeczkę piękną paradą wybił Kosek. Chwile później niewiele zabrakło Karolowi Górkowskiemu i Mamicy przy strzałach z dystansu.

W 64 minucie najskuteczniejszy strzelec gości Kowalski zakończył indywidualną akcję zdobyciem gola. W kolejnej akcji lewą stroną ruszył Szozda. Podał do Górkowskiego a Karol celnie przymierzył przy długim słupku zdobywając bramkę. Nie minęły trzy minuty a goście znów prowadzili różnicą trzech bramek.

W 70 minucie na boisku pojawił się Adrian Baranek zastępując Sebastiana Janasa. Na kwadrans przed końcem meczu piękny podaniem popisał się Ołpiński. Do piłki doszedł Kaja ale jego uderzenie pewnie obronił Kosek. Przyjezdni mieli następne sytuację w 80 i 82 minucie. W obu przypadkach świetnie bronił Lasoń. W 85 minucie boisko opuścił Kwiatkowski a jego miejsce zajął Piotr Palka.

Minutę przed końcem szóstą bramkę strzelił Kowalski. Goście odnieśli zasłużone zwycięstwo. Przy lepszej skuteczności mogli wygrać w dwucyfrowych rozmiarach. Polonia w drugim z rzędu meczu zaprezentowała się bardzo słabo. Nastroje nie wyglądają optymistycznie bowiem w sobotę do Luszowic zawita lider, Tęcza Tenczynek.