Wygrana Orlików

• autor: Irekkk, 2017-10-14 19:05

Orliki Polonii Luszowice zaprezentowały się bardzo dobrze w 5 kolejce. Młodzi zawodnicy z Luszowic zremisowali z Ruchem Młoszowa 1-1 oraz pokonali UKS AP 21 II 2-1.

Na orliku w Młoszowej pojawiło się 12 zawodników:

1. Michael Gancarz-Mathias

2. Mateusz Wojtasik

3. Gracjan Kozub

4. Patryk Palka

5. Jan Śledziński

6. Stanisław Dudek

7. Filip Kobiela

8. Marek Kobiela

9. Miłosz Strycharski

10. Michał Zaik

11. Kacper Czerwik

12. Wojciech Śledziński

Polonia Luszowice - Ruch Młoszowa 1-1

bramki : Michał Gancarz

Mecz był wyrównany. Gra toczyła się głównie w środku pola. Obie ekipy stwarzały mało sytuacji bramkowych. Polonia wykorzystała jedną z nielicznych, kiedy to Wojciech Śledziński zagrał do Michała Gancarza. Michał w swoim stylu minął obrońcę i pewnie strzelił do bramki.

W drugiej połowie Ruch chciał za wszelką cenę wyrównać ale dobrze grająca obrona Polonii utrudniała mu zadanie. Luszowice swoje szansy miały po kontrach ale strzały Patryka Palki, Mateusza Wojtasika i Michała Gancarza mijały światło bramki. W końcówce meczu doszło do wyrównania i obie ekipy musiały zadowolić się jednym punktem.

Polonia Luszowice - UKS AP 21 II 2-1

bramki : Wojciech Śledziński 2

Drugie spotkanie również było wyrównane. Tym razem zdecydowanie więcej było jednak sytuacji bramkowych. Świetnie w bramce Polonii spisywał się Jan Śledziński. Bardzo dobrze grała obrona. Długo żadna z drużyn nie potrafiła strzelić bramki aż w końcu ta sztuka udała się graczom z Luszowic. Mateusz Wojtasik wrzucił piłkę z autu do Wojciecha Śledzińskiego, który w sytuacji sam na sam ulokował piłkę w siatce. Niestety kilka chwil później gracze Akademii doprowadzili do wyrównania.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Polonii. Swoje okazje po rzutach wolnych miał Michał Gancarz. Bramkarz Akademii bronił jednak bez zarzutu. W końcu Wojciech Śledziński przejął piłkę w środku pola, minął obrońce i pięknym strzałem z dystansu wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. W końcówce meczu przeciwnicy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Mieli kilka rzutów rożnych. Ostatni z nich zakończył się ogromnym zamieszaniem pod bramką Polonii. Wszystko wyjaśnił jednak Michał Zaik który wybił piłkę przewrotką. Była to interwencja meczu. Chwilę później sędzia skończył zawody a młodzi zawodnicy Polonii mogli świętować kolejną wygraną.

Cała drużyna spisała się rewelacyjnie. Tytuł mvp wędruje do Wojciecha Śledzińskiego, który dwoma bramkami i asystą sprawił sobie piękny prezent na urodziny .

Gorące podziękowania dla rodziców za transport młodych zawodników.

Kolejne emocje już w następną sobotę.