Sport.pl

Aktualności

Porażka Młodzików

• autor: Irekkk, 2017-10-02 21:22

W dzisiejszym spotkaniu Młodziki Polonii Luszowice przegrali z Victorią Jaworzno 0-2.

Polonia Luszowice - Victoria Jaworzno 0-2 (0-0) 2x30 minut

0- 1 , 38 minuta

0- 2 , 50 minuta

Polonia : Fudała Bartosz - Mamica, Strycharski, Wojtasik, Kalemba, Fudała Maciej I, Palka Oskar, Gancarz, Maciej Fudała II. Na zmiany wchodzili: Zapała Łukasz, Śledziński, Zaik, Kozub, Sobala, Czerwik, Uziel, Palka Patryk, Mikulski

Victoria :

W swoim trzecim spotkaniu Młodziki Polonii Luszowice znowu nie zaznali smaku zwycięstwa. Mecz z Victorią był dobrym widowiskiem. Dominowała w nim walka. W porównaniu z ostatnim meczem z Ciężkowianką, zdecydowanie brakowało jednak sytuacji strzeleckich dla gospodarzy.

Goście z Jaworzna przewyższali miejscowych kulturą i organizacją gry. Dzięki szybkim wymianom podań stwarzali sobie okazje bramkowe. W pierwszej połowie nie wykorzystali żadnej. Duża w tym zasługa debiutującego w barwach Polonii bramkarza Bartosza Fudały, który bronił bardzo dobrze. Również obrona nie mogła sobie nic zarzucić i pierwsza połowa skończyła się bez goli.

W drugiej części obraz gry się nie zmienił. Goście dominowali jednak brakowało im kropki nad i. W końcu w 38 minucie wyprowadzili pierwszy cios. Gola z rzutu wolnego z szesnastu metrów pięknym strzałem w okienko zdobył Zdanowski. Polonia próbowała odrobić straty ale z rzadka przedostawała się na przedpole bramki strzeżonej przez Walaska. W 50 minucie Victoria prowadziła już 2-0. Bramkę zdobyła Emilia Kwadrans. Warto podkreślić, że należała ona do najlepszych na boisku.

Zawodnicy Polonii zostawili na boisku sporo zdrowia. Niestety nie przełożyło się to jeszcze na zdobycz punktową ale grając z takim zaangażowaniem efekty na pewno przyjdą. Po raz drugi z rzędu kadra meczowa była kompletna i liczyła 18 osób.

Kolejny mecz już w następny poniedziałek 9 października. Tym razem przeciwnikiem będzie Zryw Żarki a mecz rozegrany zostanie w Żarkach.