Sport.pl

Aktualności

Udane rozpoczęcie Orlików

• autor: Irekkk, 2017-09-09 13:10

Orliki Polonii Luszowice zainaugurowali rozgrywki w sezonie 2017/2018. Drużyna wygrała ze Zrywem Brodła 6-0 oraz przegrała z Górnikiem Siersza 2-6.

13. Marek Kobiela

Filip Dudek zagrał po długiej przerwie a dla Oskara, Stanisława, Filipa i Marka był to ligowy debiut.

Polonia Luszowice - Zryw Brodła 6-0

bramki : Michał Gancarz 4, Wojtasik, Śledziński Wojciech

Całe spotkanie przebiegało pod dyktando Polonii. Zaraz na początku pierwsza bramkę zdobył Michał Gancarz po podaniu Patryka Palki. Chwile później Mateusz Wojtasik podwyższył na 2-0. Tym razem podającym był Michał Gancarz. Zryw sporadycznie zagrażał bramce strzeżonej przez Jana Śledzińskiego który praktycznie był bezrobotny. Za to bramkarz Brodeł co chwilę musiał interweniować. Mimo wielu okazji wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie obraz gry był identyczny. Polonia zagrała jednak skuteczniej i zdobyła cztery gole. Michał Gancarz po kolejnej asyście Patryka Palki wyprowadził Luszowice na 3-bramkowe prowadzenie. Kolejne dwie bramki również były dziełem najlepszego na placu Michała Gancarza. Najpierw celnie uderzył z rzutu wolnego a później strzelił bramkę z rzutu rożnego. Ostatniego gola zdobył Wojciech Śledziński. Wykończył on ładne zagranie z rzutu rożnego wiadomo od kogo :)

Polonia Luszowice - Górnik Siersza 2-6

bramki : Michał Gancarz 2

Drugi mecz miał zupełnie inny przebieg. Górnik Siersza postawił zdecydowanie cięższe warunki i do przerwy prowadził 4-0. Ze strony Polonii najlepszych sytuacji nie wykorzystali Patryk Palka i Michał Gancarz.

W drugiej połowie Polonia ruszyła do zdecydowanych ataków i na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwszą bramkę zdobył Michał Gancarz. Niestety błąd w defensywie spowodował piąte trafienie dla Sierszy. Parę minut później Filip Dudek świetnie zagrał do Michałą Gancarza a ten w pojedynku sam na sam pewnie umieścił piłkę w siatce. Mimo kilku dobrych okazji konto zawodników z Luszowic nie zostało już powiększone. W ostatnich sekundach meczu szóstą bramkę zdobył zawodnik Górnika ustalając wynik meczu.

Dla wszystkich zawodników należą się duże brawa jednak najlepszym graczem został bezapelacyjnie Michał Gancarz, który miał udział przy wszystkich bramkach strzelonych przez Polonię.

Kolejne emocje piłkarskie już w następną sobotę.