B-klasa: Victoria II Zalas - Polonia Luszowice 3-3

W ósmej kolejce Polonia zremisowała w wyjazdowym meczu z Victorią II Zalas.

Skład:
Polonia: Bagiński - Dym , P.Liszka(70' B. Liszka), D.Kisiel (65' Koźmienko), Tyma - K.Górkowski, Kwiatkowski, Ł.Górkowski(70' Gibek), Krupa - Woś(80' Dudek), Ostrowski

Bramki: Ostrowski 2x (44', 50'), K.Górkowski 1x (90'+3')

Polonia podbudowana zwycięstwem w ostatniej kolejce, pojechała do Zalasu szukać kolejnych trzech punktów. Drużyna Victorii jest w tym sezonie outsiderem ligi. Zalasowi na wyjeździe nie udało się zdobyć jeszcze żadnej bramki, jednak na własnym boisku doznali porażki tylko z Victorią Jaworzno przegrywając 4-5. Pozostałem dwa mecze u siebie Zalas zremisował. Mimo miejsca zajmowanego przez Victorie w tabeli zawodnicy Polonii wiedzieli że nie będzie to łatwy mecz. Już w pierwszych minutach meczu Zalas starał się narzucić swoje warunki. W 3 minucie gospodarze oddają pierwszy groźny strzał, który nieznacznie mija bramkę Bagińskiego. Kolejne minuty to wyraźna przewaga miejscowych. Polonia odpowiedziała dopiero w 12 minucie meczu, kiedy to Ostrowski zagrywa piłkę za obrońców do Krupy. Ten ostatni próbuję wrzucić piłkę w pole karne, jednak z centry wyszedł strzał. Bramkarz końcówkami palców zmienia kierunek lotu piłki, która zmierza do bramki. Polonia coraz śmielej przechodzi do ofensywy. Ostrowski oddaję groźny strzał, jednak bramkarzowi udaję się sparować piłkę na rzut rożny. Gdy wydaję się że to Polonia przejęła inicjatywę błąd popełniają obrońcy . Zawodnik gospodarzy otrzymuje długie podanie i w polu karnym próbuję dryblować. Drybling ten okazuję się na tyle dobry, że kończy się rzutem karnym. Jedenastkę na bramkę zamienia Ślusarczyk, dla którego jak się później okazało nie był to ostatni gol w tym meczu. Polonia miała swoją szanse na wyrównanie już 3 minuty później. Łukasz Górkowski znajduję się w stuprocentowej sytuacji, jednak strzela obok słupka. Kolejne minuty to próba wyrównania, jednak żadna akcja nie przynosi upragnionej bramki. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 34 minucie, ale napastnik w sytuacji sam na sam nie trafia w bramkę. Co się nie udało teraz, udało się dwie minuty później. Długie zagranie za obrońców z lewej na prawą stronę do Ślusarczyka i zdobywa on swoją drugą bramkę w meczu. Polonia zdołała zdobyć gola kontaktowego tuż przed przerwą, kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Ostrowski. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2-1. Goście wyszli na druga połowę chcąc szybko wyrównać. Już w jednej z pierwszych akcji Ostrowski w dogodnej sytuacji uderza w słupek. Polonia udokumentowała swoją przewagę w 50 minucie. Woś wrzuca piłkę z lewej strony boiska w pole karne do Ostrowskiego. Ten pewnym strzałem zdobywa swoją drugą bramkę. Kolejne minuty meczu to festiwal niewykorzystanych sytuacji ze strony gości. Polonia mogła wyjść na prowadzenie jednak przerażający brak skuteczności przełożył się na nerwową końcówkę meczu. Swoje szansę mieli Ostrowski, Woś, Kwiatkowski, Karol Górkowski i jeszcze paru innych zawodników. Niewykorzystane sytuację się mszczą o czym goście przekonali się w 82 minucie. Ślusarczyk otrzymuję piłkę za obrońców i strzałem obok bezradnie interweniującego Bagińskiego, kompletuje hat-tricka .  Gdy wydawało się że mecz zakończy się pierwszym zwycięstwem Victorii, zawodnicy gości zdołali wyrównać. w 93 minucie Krupa wrzuca piłkę z prawej strony w pole karne, gdzie czeka Karol Górkowski, który strzałem głową daje wyrównanie. Sędzia pozwolił jedynie wznowić grę miejscowym, po czym zakończył spotkanie. Polonia z przebiegu meczu straciła w tym spotkaniu 2 punkty, a nie zyskała 1. Zawodnicy muszą poprawić zarówno grę w obronie jak i skuteczność w ataku.

W 9 kolejce Polonia będzie podejmować na własnym boisku Ruch Młoszowa.