B-klasa: Jutrzenka Ostrężnica - Polonia Luszowice 2-2

• autor: butcherr91, 2016-08-29 18:29

Remisem zakończyło się niedzielne starcie Ostrężnicy z Luszowicami. Polonia w ostatniej minucie meczu mogła wywalczyć 3 punkty, jednak bramkarz gospodarzy obronił rzut karny.

Skład:
Polonia: Bagiński - Tyma(55' Gibek) , Świderski(8' Ł.Górkowski), Kusiak, Koźmienko - Dym, Ostrowski, B.Liszka, Krupa, D.Kisiel(85' W.Tomal), K.Górkowski

Polonia po wysoko przegranym meczu z Regulicami, chciała udowodnić że potrafi grać w piłkę, i była to tylko jednorazowa wpadka. Od pierwszych minut meczu to goście utrzymywali się dłużej przy piłce, próbując budować swoje akcję od linii obrony. Już w 5 minucie meczu kontuzji nabawił się Świderski nadciągając mięsień i musiał on chwilę później opuścić plac gry. W jego miejsce na boisku zameldował się Łukasz Górkowski. Dobrze w pierwszej części meczu spisywała się obrona i bramkarz gospodarzy. Polonia nie potrafiła udokumentować swojej optycznej przewagi zdobytą bramką. Strzałów z dystansu próbowali między innymi Tyma, Ostrowski, Kusiak i Dym. Były one jednak zbyt lekkie lub niecelne. Gospodarze próbowali wykorzystać atut swojego boiska i wysokich napastników posyłając raz za razem długie piłki. Po jednej z takich akcji piłka wylądowała na słupku Polonii. Gdy wszyscy myśleli już, że pierwsza połowa zakończy się remisem, Dym wyprowadzając kontrę niecelnie zagrywa do Ostrowskiego. Piłkę przejmuje zawodnik gospodarzy i decyduję się na strzał z dystansu. Futbolówka wpada idealnie w samo okienko bramki Bagińskiego. Luszowice schodzą na przerwę ze stratą jednej bramki. Od początku drugiej połowy Polonia przystąpiła do ataku większą liczbą zawodników. Nie przynosiło to jednak zakładanego rezultatu w postaci bramki. Gospodarze próbowali skorzystać na tym, że w szykach obronnych gości jest większa luka. Ostrężnica mogła powiększyć swoją przewagę, jednak z linii bramkowej piłkę kilkukrotnie wybijali Dym i Bartłomiej Liszka. W 55 minucie następuję kolejna zmiana w składzie Polonii. Z boisko schodzi Tyma a w jego miejsce pojawia się Gibek. W 74 minucie Polonia w końcu dopina swego. Łukasz Górkowski podaję na prawe skrzydło do Ostrowskiego. Ten mija kilku zawodników i wykłada piłkę Kisielowi, który kieruję ją do bramki. Już 3 minuty później to goście wychodzą w tym meczu po raz pierwszy na prowadzenie.  Strzelcem gola jest pozyskany z MKS Fablok Chrzanów Karol Górkowski. Posyła on piłkę z lewej strony idealnie za kołnierz bramkarza. Polonia nie cieszy się jednak długo z prowadzenia. Parę minut później po błędzie obrony i bramkarza Luszowic piłkę do siatki pakuję napastnik gospodarzy. To jednak nie koniec emocji w tym meczu. Swoją szansę na bramkę ma jeszcze Gibek, który po wrzutce Karola Górkowskiego nieznacznie przestrzelił. W ostatniej minucie meczu to Polonia miała piłkę meczową. Kusiak próbuję przerzucić piłkę w polu karnym nad obrońcą gospodarzy. Ten jednak interweniuje tak niefortunnie że blokuję ją ręką. Dobrze spisujący się w tym meczu sędzie wskazuję na 11 metr przed bramką Ostrężnicy. Do piłki podchodzi Ostrowski. Uderza przy prawym słupku jednak bramkarz doskonale wyczuł jego intencje i paruję piłkę na rzut rożny. Ostrowski ma okazje się zrehabilitować jednak piłka po jego strzale głową ląduję w rękach bramkarza. Sędzia po tej akcji zakończył mecz.