Sport.pl

Aktualności

Sparing: Polonia Luszowice - Ruch Młoszowa 3-4

• autor: butcherr91, 2016-08-14 13:11

W sobotnie popołudnie Polonia uległa na własnym boisku Ruchowi Młoszowa wynikiem 3-4.

Skład:
Polonia: Bagiński - Kwiatkowski, Tyma, Kasprzycki, Świderski P., - Dudek, Woś, Ostrowski, Dym - Gibek, Hochół
Grali też: Kardas, Palka Piotr, Świderski W.

Bramki:
Kwiatkowski, Ostrowski 2

Polonia do meczu przystąpiła w mocno okrojonym składzie. Przed pierwszym gwizdkiem na boisku pojawiło się tylko 10 zawodników, przez co mecz w wyjściowej jedenastce musiał rozpocząć trener Wojciech Hochół. W późniejszym czasie dojechało jeszcze trzech graczy. Już w 5 minucie grający trener mógł wpisać się na listę strzelców. W zamieszaniu podbramkowym mocno uderzał piłkę z 5 metra, trafiając jednak w obrońcę. Młoszowa prowadziła grę, jednak Polonia starała się groźnie kontrować. Po jednej z takich akcji w 11 minucie Ostrowski przeprowadza akcję lewą stroną, mocno zagrywa wzdłuż linii bramkowej a piłka po rękach bramkarza dociera do Kwiatkowskiego, który pewnie strzela do pustej bramki. Kilka minut później zawodnik gości pada na ziemie w polu karnym Polonii, sędzia wskazuję na 11 metr. Po krótkiej konsultacji z zawodnikiem Młoszowej, który potwierdza że nie było faulu, zmienia decyzję i przyznaje piłkę drużynie Polonii. Wielkie brawa za grę fair play. W 18 minucie Woś jest faulowany przed polem karnym gości. Do piłki podchodzi Ostrowski, który pewnie strzela przy prawym słupku. Gra Ruchu w tym meczu wygląda lepiej niż gra Polonii, jednak to gospodarze prowadzą już 2-0. Goście zabierają się do odrabiania strat. W 30 minucie napastnik Ruchu decyduję się na strzał z 16 metrów. Piłka wpada do bramki po rękach  Bagińskiego. Polonia odpowiada strzałem Wosia, który po centrze Ostrowskiego uderzył głową wprost w ręce bramkarza. Goście zdobywają szybko swoją drugą bramkę. Po dwójkowej akcji zawodników Młoszowej, Bagiński ponownie kapituluję. Jeszcze przed przerwą Ruch wychodzi na prowadzenie. Bagiński odbija piłkę po rzucie wolnym, i najszybciej dobiega do niej zawodnik Ruchu, który pewnie strzela w długi róg. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2-3.  20 minut drugiej połowy to głownie gra w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie stu procentowej okazji. W 65 minucie Tyma fauluję zawodnika gości. Tym razem jest już oczywisty karny. Do piłki podchodzi bramkarz Ruchu, uderza mocno, jednak  w słupek. Kwadrans później Młoszowa przeprowadza szybką kontrę, po której podwyższa wynik na 2-4. Polonia zdołała odpowiedzieć jeszcze jedną bramką. Na rajd prawą stroną decyduję się Ostrowski. Mija obrońcę i mając przed sobą bramkarza pewnie strzela przy słupku. W ten sposób ma on udział przy wszystkich bramkach Polonii, zaliczają jedną asystę i strzelając dwa gole. Mecz kończy się porażką Polonii 3-4.

Był to ostatni sparing Polonii przed sezonem. Już za tydzień startuję B-klasa. Pierwszym rywalem Polonii będzie drużyna SPRiN-u Regulice.