Sport.pl

Aktualności

Polonia Luszowice - Zgoda Byczyna 0-4

• autor: Irekkk, 2015-09-02 23:01

W trzeciej kolejce Polonia Luszowice doznała drugiej porażki. Tym razem nie sprostała Zgodzie Byczyna przegrywając 0-4

OPIS Dostępny.

Polonia Luszowice - Zgoda Byczyna 0-4 (0-1)

0 - 1 Sabuda, 16 minuta

0 - 2 Sabuda, 53 minuta

0 - 3 Kaźmierczyk, 77 minuta

0 - 4 Sabuda, 88 minuta

Polonia : Ciołczyk -  Kasprzycki, Liszka Przemysław (70m Gibek), Kusiak, Stach - Krupa (55m Gładys), Górkowski (60m Palka Ireneusz), Krauz Michał, Ostrowski, Miękina (60m Borkowski) - Drabiński

Byczyna : Jakub Jończyk,  Zarzeka Adrian, Smreczak Tomasz (Piecka Dariusz 85), Dobrzański Rafał, Zieliński Marek, Dawid Kempka (Aleksandrów Mateusz 55 min) Przebindowski Łukasz(Mocherek Dominik 85 min), Czerwiec Ryszard, Sabuda Wojciech, Rzeszutko Marcin (Bartyzel Grzegorz 80 min)

Polonia Luszowice zagrała pierwszy raz w tygodniu. Frekwencja stała na najwyższym poziomie bo w kadrze była pełna osiemnastka. Nie przełożyło się to jednak na wynik bo gospodarze przegrali z kandydatem do awansu.

Skład wyjściowy miał być identyczny jak w Alwerni. Jednak w ostatniej chwili niedyspozycję zgłosił Fabian Borkowski którego zastąpił Michał Krauz. W bramce stanął Łukasz Ciołczyk. Na stoperze zagrał Przemysław Liszka. Parę kryjących obrońców tworzyli Bartłomiej Kasprzycki i Krzysztof Stach. Na for stoperze zagrał Dariusz Kusiak. W środku pola wystąpiło trzech zawodników: kapitan Kamil Ostrowski, Łukasz Górkowski oraz Michał Krauz. Na bokach pomocy zagrali Andrzej Krupa i Bartosz Miękina. Wysuniętym napastnikiem był Paweł Drabiński.

Polonia od początku spotkania postanowiła wyjść wysoko do przeciwnika z próbami ataków. Taktyka ta troszkę zaskoczyła gości którzy przez pierwsze piętnaście minut nie potrafili sobie stworzyć sytuacji mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki. Po kwadransie Zgoda miała rzut wolny z dwudziestego metra. Zieliński uderzył na bramkę ale piękną paradą popisał się Łukasz Ciołczyk wybijając piłkę na korner. Piłkę w narożniku ustawił Ryszard Czerwiec, dokładnie dośrodkował w pole karne gdzie najszybciej do niej dopadł Sabuda zdobywając gola z bliskiej odległości.

Dwie minuty później po dośrodkowaniu z prawej strony próbujący interweniować w polu karnym Przemysław Liszka został trafiony piłką która zmieniła tor lotu ale w ostatniej chwili Ciołczyk ją złapał. W 20 minucie gospodarze oddali pierwszy strzał. Kamil Ostrowski dośrodkował z prawej strony do Pawła Drabińskiego który odegrał do Dariusza Kusiaka ale ten uderzył niecelnie. Byczyna odpowiedziała dwoma strzałami z dystansu. Oba poszybowały wysoko nad bramką.

W 32 minucie Drabiński dopadł do piłki wybitej przez bramkarza ale nie potrafił skierować jej do bramki. Chwilę później piłkę w środku pola przejął Michał Krauz. Podciągnął kilka metrów ale również i jemu zabrakło precyzji. W 37 minucie niepewnie interweniował Ciołczyk. Piłkę przed polem karnym przejął napastnik ale uderzył za wysoko. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał głową zawodnika gości również wylądował w bezpiecznej odległości od słupka. Bramkę do szatni mógł i powinien zdobyć Sabuda. Nie wykorzystał jednak świetnego dośrodkowania z lewej strony i z pięciu metrów fatalnie spudłował.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości którzy chcieli zdobyć drugiego gola i rozstrzygnąć losy spotkania. W 47 minucie napastnik oddał niecelny strzał. Chwilę później Ciołczyk udanie interweniował po strzale w polu karnym. W 52 minucie był już jednak bezradny. Czerwiec dostrzegł Sabudę który w pojedynku jeden ja jeden nie miał problemów z ulokowaniem piłki w siatce.

W 55 minucie była pierwsza zmiana wśród miejscowych. Boisko opuścił Andrzej Krupa a pojawił się na nim Bartłomiej Gładys. Pięć minut później kolejne dwie zmiany. Z murawy zeszli Łukasz Górkowski i Bartosz Miękina. Ich  miejsce zajęli Fabian Borkowski i Ireneusz Palka. To właśnie grający trener gospodarzy po chwili wszedł odważnie w pole karne ale w ostatniej chwili udanie interweniował obrońca. W 66 minucie świetnie w obronie gospodarzy spisał się Bartłomiej Kasprzycki który wybił  piłkę zmierzającą do siatki na rzut rożny. Minutę później piłkę uderzoną z rzutu wolnego pewnie złapał Ciołczyk.

W 70 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Przemysław Liszka. Zastąpił go Konrad Gibek. W 72 minucie Zgoda przeprowadziła koronkową akcję. Po kilku szybkich wymianach piłki z klepki w świetnej sytuacji w polu karnym był napastnik ale strzelił zbyt lekko i Ciołczyk pewnie złapał. W odpowiedzi Palka uderzył z dystansu ale Jończyk nie miał problemów z obroną. W 77 minucie padł trzeci gol dla przyjezdnych. Piłkę z lewej strony w pole karne wrzucił Zieliński a Kaźmierczyk strzałem głową ulokował ją w siatce.

W 84 minucie Ostrowski po podaniu od Palki przebiegł kilkanaście metrów ale strzelił minimalnie niecelnie. Chwilę później Drabiński nieczysto trafił piłkę chcąc uderzyć z dystansu. W końcówce spotkania hattrick skompletował Sabuda. Po raz kolejny dostał podanie do Czerwca i będąc tuż przed polem karnym przymierzył w samo okienko. Gospodarzy mógł dobić jeszcze zawodnik gości ale w sytuacji sam na sam górą okazał się Ciołczyk.

Mecz skończył się wysoką porażką gospodarzy. Różnica poziomów była zdecydowanie widoczna. Widać było wyraźnie że obie drużyny mają zdecydowanie inne cele na ten sezon. Zgoda zaprezentowała się bardzo dobrze grając szybko i zdecydowanie. Posiada też w swoim składzie indywidualności które potrafią rozstrzygać losy meczy. Jednym z najlepszych jeśli nie najlepszy był Ryszard Czerwiec.

Polonia po raz kolejny udowodniła, że mimo mniejszego doświadczenia i umiejętności zostawia na boisku mnóstwo zdrowia, ambicji i determinacji. Za to należą się ogromne brawa dla wszystkich zawodników. Poziom piłkarski jeszcze nie ten ale zaangażowanie nie odbiega od najlepszych.  kolejnym meczu Polonia zmierzy się z Ciężkowianką Jaworzno na wyjeździe w sobotnie popołudnie.Wszystkich kibiców zapraszamy.