Przyjdź na mecz

• autor: Irekkk, 2015-09-01 22:12

Już jutro, w środę odbędzie się trzecia kolejka A-klasy. Polonia Luszowice zagra z kandydatem do awansu, drużyną Zgody Byczyna. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Pary trzeciej kolejki przedstawiają się następująco :

Polonia Luszowice - Zgoda Byczyna środa 17:30

Victoria Zalas - Wolanka Wola Filipowska środa 17:30

Unia Kwaczała - Błyskawica Myślachowice środa 17:30

Wisła Jankowice - Arka Babice środa 17:30

Start Kamień - Ciężkowianka Jaworzno środa 17:30

Orzeł Balin - MKS Alwernia środa 17:30

Tęcza Tenczynek - MKS Fablok Chrzanów środa 17:30

Victoria Zalas zagra u siebie z Wolanką Wola Filipowska. Gospodarze jeszcze nie przegrali notując na swoim koncie wygraną i remis. Widać wyraźnie, że z każdą kolejką team prowadzony przez grającego trenera Piotra Chlipałę będzie coraz groźniejszy. Goście z Woli Filipowskiej w weekend pokonali Jankowice. W spotkaniu z Victorią na pewno tanio skóry nie sprzedadzą i będą chcieli wrócić do domu w dobrych nastrojach.

Unia Kwaczała podejmie Błyskawice Myślachowice. Obie drużyny ostatnio musiały przełknąć gorycz porażki. W pierwszej kolejce solidarnie wygrywały. Będzie to ciekawe widowisko w którym walki nie powinno zabraknąć bo oba teamy właśnie na tym bazują.

Wisłą Jankowice zmierzy się w derbowej potyczce z Arką Babice. Papierowy faworyt jest jeden. Derby rządzą się jednak swoimi prawami i swoją wyższość trzeba udowodnić na boisku. Mimo wszystko ciężko sobie wyobrazić stratę punktów przez rozpędzoną ekipę trenera Stanisława Bąka.

Start Kamień zagra z Ciężkowianką Jaworzno. Gospodarze w meczu na szczycie ulegli wysoko Zgodzie Byczyna. Teraz postarają się zrewanżować kolejnej ekipie z Jaworzna. Ciężkowiance akurat najdłuższy wyjazd przypadnie na środę więc to kolejny atut dla Startu.

Orzeł Balin zmierzy się z Alwernią. Obie drużyny jeszcze niedawno grały w okręgówce. Teraz o punkty przychodzi im walczyć w A-klasie. Lepiej w sezon weszli goście którzy mają na swoim koncie trzy punkty. Balin gra nieźle ale na razie znajduję się w dolnych rejonach z tylko jednym oczkiem.

Tęcza Tenczynek poszuka pierwszych punktów w spotkaniu u siebie z Fablokiem Chrzanów. Będzie to kolejny mecz walki. Właśnie w takich meczach gospodarze muszą udowadniać swoją wyższość. W przypadku porażki w Tenczynku zacznie się powoli robić nerwowo.

Polonia Luszowice zagra u siebie ze Zgodą Byczyna. Goście w poprzednim sezonie do końca walczyli o awans. W nowo rozpoczętym są jednym z głównych faworytów. Potwierdzają to swoją postawą na boisku. Dwa mecze i komplet punktów oraz 10 strzelonych bramek mówi samo za siebie. Trener Jacek Skopowski posiada w swoich szeregach kilka gwiazd. Największą jest z pewnością Ryszard Czerwiec.

- 28-krotny reprezentant Polski - 1 bramka

- dwukrotny mistrz Polski z Widzewem Łódź oraz z Wisłą Kraków

- Uczestnik Ligi Mistrzów - strzelec m. in. pięknego gola w meczu ze Steauą Bukareszt

Dla widzów którzy wybiorą się na mecz będzie to z pewnością wielka gratka zobaczyć w akcji tego zawodnika. Oprócz niego na szczególną uwagę zasługuje pozyskany w lecie Wojciech Sabuda. W Zgodzie klasowych zawodników jest jednak znacznie więcej. Potwierdza to wynik ostatniego spotkania ze Startem Kamień. Byczyna wygrała 4-1 i była zespołem zdecydowanie lepszym. Nikt w ekipie przyjezdnych nie zakłada jakiejkolwiek straty punktów.

Polonia ostatnio uległa w Alwerni. W całym spotkaniu nie było jednak widać wielkiej różnicy między drużynami. Gospodarze przez długi czas byli bezradni wobec skutecznej obrony Polonistów. Z pewnością taką sama taktyka zostanie obrana jutro. Z takim przeciwnikiem jak Zgoda nie można grać otwartej piłki bo może się to skończyć boleśnie. Umiejętności i doświadczenie są po stronie przyjezdnych. Po stronie gospodarzy musi przeważać ambicja i zaangażowanie. Tylko w takim wypadku będzie można nawiązać wyrównaną walkę.

W porównaniu z ostatnim meczem w kadrze zajdą nieliczne przetasowania. Powróci Michał Krauz a szansę debiutu będzie miał Michał Olszewik. Zastąpią oni nieobecnych Damiana Kisiela i Szymona Dyma.

Zawodnicy na mecz ze Zgodą Byczyna:

Ciołczyk, Bagiński, Kasprzycki, Stach, Kusiak, Liszka Przemysław, Krauz Michał, Ostrowski, Palka Ireneusz, Borkowski, Miękina, Olszewik, Górkowski, Krupa, Drabiński, Gładys, Gibek, Palka Piotr

Wszystkich kibiców zainteresowanych zapraszamy na mecz.

autor: ~thompson 2015-09-01 22:52:14

avatar Polonia-Byczyna 0:8