Przed meczem z Tempo Płaza

• autor: Irekkk, 2015-05-22 20:07

W najbliższy weekend odbędzie się siedemnasta kolejka w obu grupach B-klasy. Polonia Luszowice w sobotę 23 maja zagra na wyjeździe z Tempo Płaza.

Pary siedemnastej kolejki przedstawiają się następująco (w nawiasie wynik pierwszego i drugiego meczu):

Grupa I :

Tempo Płaza - Polonia Luszowice sobota 17:00 (0-1, 3-1)

Jutrzenka Ostrężnica - Lew Olszyny sobota 17:00 (1-2, 3-3)

Wolanka II - Victoria Jaworzno niedziela 16:00 (0-2, 1-10)

Zryw Brodła walkower za mecz z Koroną

Grupa II :

Górnik Siersza - Ruch Młoszowa sobota 17:00 (1-8, 0-3)

Promyk Bolęcin - Victoria Zalas II niedziela 16:00 (7-1, 5-1)

Górnik Libiąż II - Korona Mętków niedziela 18:00 (0-2, 4-5)

MKS Fablok Chrzanów walkower za mecz z Pogorzanka Pogorzyce

Jutrzenka zagra u siebie z Olszynami. Obie ekipy ostatnio miały wolne. Ostrężnica planowo zgarnęła punkty za walkower z Koroną a Lew nie doczekał się na przyjazd Wolanki II. Stawką meczu będzie czwarta pozycja w tabeli. Na chwilę obecną trzypunktową przewagę mają goście. Jednak już w sobotę w przypadku wygranej gospodarzy mogą oni się zrównać punktami.

Rezerwy Wolanki podejmą na swoim obiekcie Victorię Jaworzno. Faworyt spotkania jest tylko jeden i są nim goście. Mają oni stratę sześciu punktów do lidera i chcąc mieć jeszcze jakiekolwiek nadzieję na awans, muszą wygrywać. Do tego potrzebna jest im pomoc innych drużyn. Między innymi Tempo Płazy z którą to Victoria ostatnio straciła dwa oczka. Teraz jaworznianie będą ściskać kciuki za podopiecznych Mieczysława Szczurka by ci zwyciężyli w meczu z Polonią.

Zryw Brodła dopiszę sobie trzy punkty bez gry za walkower z Koroną Trzebinia.

Górnik Siersza zmierzy się w sobotnie popołudnie z Ruchem Młoszowa. Gospodarze odnieśli ostatnio cenną wygraną z Victorią Zalas II. Teraz stoi przed nimi znacznie trudniejsza przeprawa. Ruch po rozbiciu rezerw Libiąża przyjedzie po komplet punktów. W dobrej formie są Adrian Petka i Marek Wideł. To właśnie głównie na nich będą musieli uważać zawodnicy z Sierszy. Wśród gospodarzy zabraknie pauzującego za kartki Daniela Michałka.

Promyk Bolęcin poszuka punktów w spotkaniu u siebie z Victorią Zalas II. Podopieczni Krzysztofa Doległo mają słabą wiosnę. W aż trzech spotkaniach z rzędu nie potrafili zdobyć goli. W drużynie panuje nie najlepsza sytuacja kadrowa spowodowana kontuzjami kluczowych zawodników. To mocno odbija się na wynikach. Victoria ostatnio dopisała sobie chyba punkty już przed meczem z Sierszą i srogo się to na nich zemściło. W niedzielę nie będą faworytem ale powalczą o korzystny rezultat.

W Libiążu dojdzie do ciekawego pojedynku. Rezerwy Górnika zagrają z Koroną Mętków. Wśród gości występuje kilku zawodników pochodzących z Libiąża. Dla nich ten mecz będzie dodatkową mobilizacją. Gospodarzom nie można odmówić ambicji. Trzon zespołu stanowią młodzi zawodnicy którzy muszą borykać się z wieloma problemami. Mimo wszystko gra ich cieszy i to jest najważniejsze.

Fablok Chrzanów który tydzień temu zapewnił sobie mistrzostwo grupy drugiej i awans ma wolny weekend. Drużyna zdobędzie komplet punktów za mecz z wycofaną Pogorzanką Pogorzyce.

Polonia Luszowice w sobotę zagra na wyjeździe z Tempo Płaza. Gospodarze to bardzo silna drużyna która posiada w swoich szeregach wyróżniających się zawodników. Trójka z nich, Domagała, Kowalski i Romanowski zdobyła 33 bramki. Tempo u siebie będzie chciało wygrać i pokazać, że są drużyną lepszą niż Luszowice. Na pewno drużyna wyjdzie z bojowym nastawieniem i da z siebie wszystko żeby osiągnąć korzystny rezultat.

Polonia tydzień temu wysoko pokonała Zryw Brodła. Niestety mecz z czerwoną kartką zakończył podstawowy golkiper Łukasz Ciołczyk. Za swój występek dostał jeden mecz kary. W bramce zastąpi go Michał Krauz który w tygodniu na treningach pokazał, że również i ta pozycja nie jest mu obca. Do drużyny wracają nieobecni ostatnio Paweł Drabiński, Krzysztof Musiał i Konrad Gibek. Zabraknie natomiast Łukasza Górkowskiego którego zatrzymały sprawy zawodowe. Nie będzie też Tomasza Wściubiaka, Damiana Kisiela, Konrada Niemasa oraz Łukasza Piszczka.

Zawodnicy na mecz z Tempo Płaza:

Gocyk, Musiał, Krauz Marcin, Ostrowski, Palka, Liszka Przemysław, Kusiak, Drabińśki, Liszka Bartłomiej, Krauz Michał, Dudek, Jaromin, Krupa, Gładys, Dym, Gibek i Stępień.

Wszystkich kibiców zainteresowanych zapraszamy na mecz.