Sport.pl

Aktualności

Wolanka II - Polonia Luszowice 0-5

• autor: Irekkk, 2015-05-03 16:28

Polonia Luszowice pokonała w wyjazdowym meczu czternastej kolejki Wolankę II 5-0.

Opis dostępny.

Wolanka II - Polonia Luszowice 0-5 (0-4)

0 - 1 Jaromin, 14 minuta

0 - 2 Jaromin, 20 minuta

0 - 3 Ostrowski, 22 minuta, rzut karny

0 - 4 Stępień, 43 minuta

0 - 5 Stępień, 62 minuta

Wolanka II :

Polonia : Ciołczyk - Gocyk, Krauz Michał, Kusiak, Niemas – Jaromin, Liszka Bartłomiej (46m Palka), Ostrowski (60m Gibek), Górkowski (46m Dym), Gładys (46m Drabiński) - Stępień

W niedzielne południe 3 maja Polonia zmierzyła się z Wolanką II. Teren nie był sprzyjający bowiem w trzech dotychczasowych spotkaniach dwukrotnie zanotowano remis. Tym razem goście chcieli powalczyć o pełną pulę.

Mecz w bramce rozpoczął Łukasz Ciołczyk. Na stoperze w miejsce pauzującego Przemysława Liszki zagrał Michał Krauz. Parę kryjących obrońców tworzyli Marcin Gocyk i powracający do drużyny Konrad Niemas. Na for stoperze zagrał Dariusz Kusiak. W środku pola wystąpiło trzech zawodników: Kamil Ostrowski, Bartłomiej Liszka i pełniący funkcję kapitana Łukasz Górkowski. Na bokach pomocy zagrali Paweł Jaromin i Bartłomiej Gładys. W ataku wystąpił Arkadiusz Stępień. Dotychczasowy pewniak Paweł Drabiński rozpoczął spotkanie na ławce.

Gospodarze do meczu przystąpili w ...ośmiu. Po kilku minutach na boisku pojawił się dziewiąty zawodnik. Przyjezdni byli tym faktem zdezorientowani i początkowe akcje zupełnie im się nie kleiły. Mimo liczebnego osłabienia to Wolanka II mogła objąć prowadzenie. W 7 minucie napastnik uderzył zza pola karnego. Piłka leciała w samo okienko ale piękną paradą popisał się Łukasz Ciołczyk parując piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później Dariusz Kusiak uderzył minimalnie niecelnie z dystansu.

W 14 minucie obrońcami w polu karnym zakręcił Arkadiusz Stępień. Oddał strzał który został zablokowany. Do piłki najszybciej dopadł Paweł Jaromin i uderzeniem w okienko zdobył gola.

W 15 minucie na boisku pojawił się dziesiąty zawodnik gospodarzy. Chwilę później po raz kolejny z dystansu strzelał Kusiak. Tym razem celnie ale golkiper wybił piłkę na rzut rożny. W 18 minucie żółtą kartką ukarany został Michał Krauz.

W 20 minucie Kami Ostrowski wykonywał rzut rożny. Dobrze dośrodkował w pole karne do Bartłomieja Gładysa który odegrał do Jaromina. Popularny "Jajo" z bliskiej odległości nie miał problemów z ulokowaniem piłki w siatce. Dwie minuty później było po meczu. Stępień został sfaulowany w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Ostrowski i pewnym uderzeniem zdobył gola.

Od tej pory goście próbowali spokojnie rozgrywać swoje akcje a gospodarze schowani za podwójną gardą liczyli na kontry. Po jednaj z nich napastnik znalazł się w dogodnej pozycji ale kolejną dobrą interwencją popisał się Ciołczyk. W 36 minucie Jaromin wpadł w pole karne i strzelił obok wychodzącego bramkarza. Piłkę zmierzającą do siatki tuż przed linią dobił Stępień. Sędzia w pierwszej chwili wskazał na środek boiska ale po konsultacji z liniowym bramki nie uznał.

W 42 minucie z dystansu groźnie uderzał Bartłomiej Liszka. Bramkarz poradził sobie jednak z tą próbą. Minutę później był już jednak bezradny. Najwięcej sprytu w zamieszaniu podbramkowym wykazał Stępień który z bliska zdobył czwartą bramkę dla gości.

W przerwie w szeregach Polonii doszło do trzech zmian. W szatni zostali Gładys, Liszka i kapitan Łukasz Górkowski. Na boisku pojawili się Paweł Drabiński, Szymon Dym oraz grający trener Ireneusz Palka. w drugiej odsłonie obowiązki kapitana pełnił Kusiak. Wśród gospodarzy doszedł jedenasty zawodnik i całą drugą połowę drużyny grały w wyrównanych składach.

Wolanka II starała się strzelić honorowego gola. Jednak im akcjom brakowało skutecznego wykończenia. Dobrze spisywał się też Ciołczyk który swoimi interwencjami stopował zapędy miejscowych. Po godzinie gry nastąpiła ostatnia zmiana wśród gości. Za Ostrowskiego na murawę wszedł Konrad Gibek.

W 61 minucie po zamieszaniu w polu karnym przed świetną szansą stanął Kusiak. Z bliskiej odległości uderzył jednak za wysoko. Sześćdziesiąt sekund później indywidualną akcją popisał się Stępień. Na szybkości minął kilku rywali i podał do Drabińskiego. Strzał Pawła obronił bramkarz. Piłka trafiła z powrotem do Stępnia który strzałem w krótki róg zdobył kolejnego gola.

Od tej pory zaczął się festiwal niewykorzystanych szans dla graczy z Luszowic. W 66 minucie Gibek dostał prostopadłą piłkę ale dalekim wyjściem uprzedził go bramkarz. Kolejną szansę miał Drabiński który otrzymał podanie z prawej strony od Jaromina. Będąc w polu karnym trafił jednak tylko w słupek. W 75 minucie po raz kolejny dogrywającym był Jaromin. Tym razem akcję niecelnym uderzeniem z bliskiej odległości sfinalizował Gibek. "Jajo" minutę później minął bramkarza ale z ostrego kąta nie zdołał umieścić piłki w bramce.

W 78 minucie piękną indywidualną akcją popisał się Drabiński. Minął kilku rywali ale będąc w sytuacji sam na sam uderzył niecelnie. Ostatnią szansę na zmianę wyniku miał Gibek. Również i tym razem jego próba minęła światło bramki.

Dobrze sędziujący zawody Arkadiusz Dudek zakończył mecz nie przedłużając go ani sekundę. Polonia odniosła zasłużone zwycięstwo pokazując kilka ciekawych akcji. Tym samym zakończyła się druga runda. Do rozegrania pozostało jeszcze siedem kolejek. Za tydzień w sobotę Polonie czeka ciężki sprawdzian. Udaje się bowiem do Ostrężnicy na mecz z tamtejszą Jutrzenką.