Sport.pl

Aktualności

Polonia Luszowice - Reszta Świata 7-2

• autor: Irekkk, 2014-11-11 22:11

W meczu z okazji Święta Niepodległości o puchar starosty chrzanowskiego górą okazali się zawodnicy Polonii Luszowice. Pokonali oni ekipę Reszty Świata 7-2.

Polonia Luszowice - Reszta Świata 7-2 (2-0)

7 - 2 Dudek, 89 minuta

Polonia : Komperda - Liszka, Kusiak. Musiał, Piszczek, Górkowski, Ostrowski, Krauz Michał, Dym, Gibek, Dudek oraz Świderski, Niemas i Gładys

Reszta Świata: Bagiński - Ołpiński Ryszard, Liszka Wiesław, Wierzba, Ołpiński Mateusz, Liszka Bartłomiej, Kardas Marcin, Kozak, Sandecki, Wartalski, Kisiel Robert oraz Kasprzycki, Paździor Mateusz, Paździor Damian, Niewiedział, Swerczek Konrad, Nowak, Babijczuk, Latko, Hochół

Mecz odbywał się przy pięknej pogodzie. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko z dużą liczbą sytuacji podbramkowych. Słabą stroną gości była skuteczność. Między innymi ona zadecydowała o ich wysokiej porażce.

Skład Polonii ustalili sami zawodnicy. Na ławce trenerskiej Reszty Świata pojawił się Ireneusz Palka i to on dyrygował grą przyjezdnych. Jego pierwszym transferem było pozyskanie Piotra Bagińskiego. Smaczkiem widowiska były pojedynki klanu Liszków. Przemek rywalizował przeciwko swojemu ojcu i młodszemu bratu.

Od początku spotkanie było wyrównane. Pierwszą dobra sytuację miał Tomasz Wartalski. Po błędzie obrony Polonii Tobiasz Komperda dalekim wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo wybijając piłkę. Najszybciej doszedł do niej popularny "Badyl" ale jego lob z dystansu był minimalnie niecelny. Odpowiedź miejscowych była natychmiastowa. Łukasz Piszczek dośrodkował z prawej strony a pięknym strzałem popisał się jego imiennik, Dudek strzelając pierwszego gola.

W 8 minucie Michał Krauz zbyt lekko uderzył z dystansu. Chwilę później lewą stroną ruszył Krzysztof Musiał który mocno wrzucił piłkę w pole karne. Akcje zamykał Piszczek ale strzelił zbyt lekko i Bagiński nie miał problemów z obroną. W 25 minucie Marcin Kozak popisał się indywidualna akcją Minął kilku zawodników i zdecydował się na strzał który niewiele minął prawy słupek. Minutę później tylko wielkiemu szczęściu gospodarze zawdzięczają, że nie było remisu. Jarosław Sandecki popisał się pięknym strzałem po którym piłka odbiła się od poprzeczki, spadła na linie bramkową i wyszła w pole.

W 29 minucie Konrad Gibek najwyżej wyskoczył w polu karnym ale jego strzał głową był niecelny. Chwilę później Konrad Swerczek w pierwszym kontakcie z piłką zdecydował się na uderzenie. Strzał był jednak zbyt lekki ale mimo tego popularny "Boski" dostał owację od kibiców. W 34 minucie Łukasz Górkowski ograł kilku przeciwników, minął bramkarza ale nie zdołał zdobyć gola bo w ostatniej chwili wracający obrońca wyjaśnił sytuację. W 37 minucie świetną akcją na lewej stronie popisał się Sebastian Niewiedział ale zabrakło wykończenia.

W 42 minucie Bartłomiej Gładys dograł mocno piłkę wzdłuż bramki a zamykający akcję Gibek dopełnił formalności strzelając gola. W końcówce dwa razy z dystansu strzelali goście. Zarówno Sandeckiemu jak i Mateuszowi Ołpińskiemu niewiele zabrakło żeby zaskoczyć Komperdę. Celnie z rzutu wolnego uderzył za to Tomasz Wierzba ale górą był bramkarz Polonii. Ostatnią szansę na zmianę wyniku miał Gibek ale z jego uderzeniem poradził sobie Bagiński.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego ale niecelnego strzału z dystansu Wartalskiego. W kolejnej akcji pokazał się Marcin Kardas który przyjął piłkę ale mając dużo czasu uderzył zbyt lekko. Polonia była dużo bardziej skuteczna. W 53 minucie Gibek zagrał prostopadłą piłkę, obrońca w nią nie trafił, doszedł do niej Przemysław Świderski który ograł bramkarza i zdobył gola. Nie minęły dwie minuty a Bagiński po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki. Gibek wykorzystał moment zawahania bramkarza gości i zablokował próbę wybicia przez niego piłki. Z okazji skorzystał Dudek który trafił do pustej bramki.

W 60 minucie Dudek chciał się odwdzięczyć i wycofał piłkę do nadbiegającego Gibka ale ten uderzył niecelnie. Minutę później świetną sytuację miał Kardas. Dostał idealną piłkę ze środka pola i będąc w sytuacji sam na sam z Komperdą trafił prosto w niego. Po raz kolejny niewykorzystana sytuacja zemściła się błyskawicznie. W 65 minucie "Krauzik" dośrodkował z lewej strony. Bagiński odbił piłkę przed siebie. Obrońca próbował ją blokować przed zawodnikami Polonii ale sprytem popisał się Gładys który celnie uderzył po długim słupku zdobywając gola.

W 67 minucie padła bramka dla gości. Sandecki ruszył lewą stroną i mocno strzelił. Komperda próbował interweniować ale piłka po jego rękach wpadła do siatki. Chwilę później rzut wolny z prawej strony wykonywał Piszczek. Do zagranej przez niego piłki doszedł Gładys ale jego strzał zatrzymał się na słupku a dobitka Dudka była niecelna. Na kwadrans przed końcem próbował z dystansu strzelać Kozak. Piłka minęła jednak poprzeczkę. Po chwili pierwszą ze swoich kilku świetnych sytuacji miał Paweł Nowak. Popularny "Chinol" ograł kilku przeciwników i w sytuacji sam na sam uderzył niecelnie. Jak się powinno kończyć akcję pokazał Dudek po raz trzeci trafiając do siatki w 76 minucie gry.

W 78 minucie nastąpiła piękna trójkowa akcja Reszty Świata. Wartalski świetnie zgrał na prawo do Kardasa który dograł piłkę na dziesiąty metr do Nowaka. Paweł po raz drugi zmarnował idealną pozycję nie trafiając w światło bramki. W 80 minucie był już skuteczny zdobywając bramkę po strzale z linii pola karnego. Dogrywającym w tej sytuacji był Wojciech Hochół.

W 83 minucie Nowak uderzył z dystansu ale piłka wylądowała na poprzeczce a później w rękach Komperdy. Minutę później do przodu ruszył Bartłomiej Kasprzycki. Minął obrońcę i uderzył zza pola karnego ale bramkarz Polonii był na posterunku. W 86 minucie błąd popełnił obrońca gości. Do piłki doszedł Gładys ale jego strzał minimalnie minął słupek. W kolejnej akcji jego wyczyn powtórzył Szymon Dym nieznacznie się myląc.

W 88 minucie Mateusz Paździor podciągnął z piłką kilkanaście metrów ale strzelił niecelnie. W 90 minucie Dudek zaliczył swoją czwartą bramkę ustalając wynik meczu. W ostatniej akcji mógł to zmienić Paździor ale po minięciu bramkarza jego strzał zablokował wracający obrońca.

Po meczu obie drużyny otrzymały z rąk starosty chrzanowskiego Adama Potockiego pamiątkowe puchary. Rewanż już za rok.