Za nami szósta kolejka meczy w obu grupach B-klasy.

Padły w niej następujące wyniki :

Grupa I :

Lew Olszyny - Polonia Luszowice 1 - 10 (1-5)

Bramki : samobójcza - Jaromin 2, Palka 2, Stępień, Drabiński, Piszczek, Ostrowski, Gibek, Krauz Michał

Składy :

Olszyny :

Polonia : Komperda - Musiał, Kusiak, Liszka, Krauz Marcin – Piszczek (60m Krauz Michał), Palka (85m Dym), Ostrowski, Jaromin - Stępień (80m Krupa), Drabiński (75m Gibek)

Wypowiedzi pomeczowe :

Konrad Gibek (Polonia) : Na mecz z Olszynami pojechaliśmy bojowo nastawieni, ponieważ wiedzieliśmy, że jest to młoda i waleczna drużyna, która potrafi grać w piłkę. Od początku realizowaliśmy założenia taktyczne, co przyniosło efekt w pierwszych minutach meczu, za sprawą bramek Arka i Pawła. Te bramki ustawiły mecz, ale nie mieliśmy zamiaru rezygnować z dalszej realizacji naszego planu. Przez cały mecz graliśmy wysokim pressingiem, co przyniosło efekt w postaci dziesięciu bramek. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i cieszy postawa wszystkich zawodników a także fakt, że zdobycz bramkowa, rozłożyła się na paru zawodników, którzy udowodnili, że umieją grać w piłkę i strzelać bramki. Teraz musimy nadal solidnie trenować i pójść za ciosem w kolejnych spotkaniach.

Przemysław Liszka (Polonia) : Na pewno cieszy tak wysoka wygrana na boisku wicelidera. Drugi raz z rzędu kończymy spotkanie wynikiem 10-1 z tym, że przeciwko Koronie można się było tego spodziewać ale w Olszynach zupełnie nie. Bramki strzelało wielu zawodników co pokazuję, że w drużynie panuje rywalizacja i każdy chce grać.

Victoria Jaworzno - Korona Trzebinia-Wodna 11 - 0 (6-0)

Bramki : Pukło 8, Woś, Pluta, Proksa

Składy :

Victoria : Przybyłowski (46' Ściebur) - Senio, Osiowy (75' Rakoczy), Stokłosa (60' Tarka), Kowalski - Kozdraś (60' Wardziński), Szpak, Pluta, Proksa - Woś, Pukło

Korona :

Bartłomiej Kasprzycki (Korona) : W tym spotkaniu od początku do końca Victoria była stroną przeważającą. Ani na moment nie stracili panowania nad tym meczem. Konstruowali akcje składne i szybkie. My staraliśmy się jakoś na nie odpowiadać ale w następstwie traciliśmy bramki po kontrach. Głowa do góry i gramy dalej, trzeba się teraz przygotować do meczu z Lwem.

Jutrzenka Ostrężnica - Zryw Brodła 1-1 (1-1)

Bramki : Knapczyk - Kobyłecki Rafał

Składy :

Ostrężnica :

Brodła : Krukowski - Starzycki, Kowalik Tomasz, Kobyłecki Paweł, Rusiński, Czech Kamil (60m Głogowski (80m Sądecki)), Cichoń, Tokarski, Kozak (83m Jeleń), Tekielak, Kobyłecki Rafał

Kamil Knapczyk (Ostrężnica) : Drugi nasz mecz którego nie umiem wyjaśnić. Od poprzedniej kolejki nagle cała drużyna zapomina jak się gra. Jedenastu ludzi, nagle zapomniało jak to robić. Szkoda, bo tydzień temu jak i w ten weekend przeciwnik nie był wygórowany, a jednak tracimy punkty.

Rafał Kobyłecki (Brodła) : Spotkanie było wyrównane z szansami na zwycięstwo zarówno dla jednej jak i drugiej drużyny. Z naszej strony jak zwykle brakło skuteczności w decydujących momentach i dlatego tylko remis. Koniecznie jak najszybciej trzeba popracować na tym elementem. Remis na wyjeździe cieszy, jednak pozostaje spory niedosyt po tym spotkaniu.

Wolanka II - Tempo Płaza 2 - 5 (1-1)

Bramki : Noworyta, Jarosiński - Domagała 2, Kozyra 2, Kowalski

Składy :

Wolanka II :

Płaza :

Grupa II :

MKS Fablok Chrzanów - Ruch Młoszowa 4 - 1 (4-1)

Bramki : Kogut 2, Oczkowski Artur, Skwarczyński - Nachel

Składy :

MKS:

Młoszowa:

Adrian Petka (Młoszowa) : Niestety tak jak przewidziałem nie udało się wygrać. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Gospodarze po trzydziestu minutach prowadzili 4:0 dzięki zlej grze naszej obrony. Jednak obudziliśmy się i strzeliliśmy bramke której autorem był Sławek Nachel. Od tej pory to my prowadziliśmy grę jednak nie udało się już zmienić wyniku. W drugiej połowie również atakowaliśmy ale MKS mądrze się bronił i do tego miał sporo szczęścia.

Victoria Zalas II - Korona Mętków 4 - 3 (-)

Bramki : Bartnik Marcin 2, Klita, samobójcza - Likus Piotr 2, Bogacz

Składy :

Victoria II :

Mętków : Lelito - Bulek, Wierzba, Szklarski, Szafran, Gut (Meder), Zub (Likus Krzysztof), Rozmus, Bogacz (Klimek), Likus Piotr, Szulc

Jacek Knapik (Zalas II) : Mecz był bardzo ciężki, ze względu na grząskie boisko, o wielu akcjach decydował przypadek. Na szczęście trzykrotnie udało nam się odrabiać straty, a później strzelić bramkę na 4:3 i po dość gorącej końcówce dowieźć te trzy punkty do końca.

Krystian Rozmus (Mętków) : Mecz przegrywamy na własne życzenie. Po raz kolejny marnujemy doskonałe sytuacje strzeleckie a do tego popełniamy kardynalne błędy w obronie. Jeśli nie poprawimy tych elementów nie ma co liczyć na punkty w spotkaniach z Chrzanowem i Bolęcinem.

Damian Zub (Mętków) : Początkowo mecz ułożył się po naszej myśl. Toczony był w trudnych warunkach bo boisko było bardzo grząskie. Rywale postawili nam trudne zadanie ale to my wychodziliśmy trzykrotnie na prowadzenie. Niestety za każdym razem gospodarze odpowiadali. W drugiej połowie gdy objęliśmy prowadzenie na 3:2 za bardzo rozluźniliśmy szyki i rywal w pół minuty odpowiedział a później poszedł za ciosem i objął prowadzenie. Ostatnie minuty cały czas atakowaliśmy ale już nic nie wpadło. Niestety był to kolejny slaby mecz w naszym wykonaniu. Teraz czekają nas bardzo trudne dwa mecze z Fablokiem i Promykiem. Musimy się zmobilizować bo gramy na swoim stadionie.

Promyk Bolęcin - Górnik Siersza 12 - 0 (3-0)

Bramki : Prociuk 2, Porębski 2, Malczyk 2, Wichrowski 2, Dzierzba, Buczek, Kocot Jacek, Kalinski

Składy :

Bolęcin : Turek - Buczek, Kocuba, Kocot Dawid, Baudler, Lizończyk Mateusz (70m Gwizdała), Kocot Jacek, Dzierzba (46m Malczyk), Kaliński, Porębski (84m Kaja), Prociuk (70m Wichrowski)