Sport.pl

Aktualności

Polonia Luszowice - Korona Lgota 5-5

• autor: Irekkk, 2014-07-19 23:51

W swoim pierwszym sparingu przed własną publicznością Polonia Luszowice zremisowała z Koroną Lgota 5-5.

Polonia Luszowice - Korona Lgota 5-5 (1-4)

Polonia :

Testowany1 (60m Bagiński) - Drabiński (60m Oczkowski), Kasprzycki (46m Świderski), Palka (60m Górkowski), Krupa (46m Testowany2) - Piszczek (60m Gładys (80m Drabiński)), Ostrowski, Krauz Michał, Gładys (46m Testowany3) - Gibek (46m Stępień), Dudek (46m Niemas)

Pierwszy letni sparing rozgrywany był w dużym upale. Z tego powodu sędzia główny Rafał Ziach w obu połowach zrobił przerwy na uzupełnienie płynów. Gospodarze pierwszą połowę grali z dwójką napastników. W drugiej tylko jednym ale z trzema pomocnikami w środku.

W drużynie Polonii nie wystąpiło czterech podstawowych obrońców - Przemysław Liszka, Marcin Krauz, Krzysztof Musiał oraz kontuzjowany na piątkowym treningu Dariusz Kusiak. Z tego powodu formacja ta była eksperymentalna. Z prawej strony zagrał Paweł Drabiński, z lewej Andrzej Krupa. W środku partnerem Ireneusza Palki był Bartłomiej Kasprzycki. Bocznymi pomocnikami byli Łukasz Piszczek i Bartłomiej Gładys. Za rozgrywanie odpowiadali Kamil Ostrowski z Michałem Krauzem którzy jako jedyni zagrali całe spotkanie. W ataku od pierwszych minut pojawili się Konrad Gibek z Łukaszem Dudkiem.

Pierwsza bramka padła już w 4 minucie. Złe ustawienie pułapki ofsajdowej spowodowało, że napastnik gości znalazł się w dobrej sytuacji. Był jednak faulowany. Sędzia odgwizdał przewinienie dyktując jedenastkę którą pewnie wykorzystał Babecki.

Na odpowiedź Polonii nie trzeba było długo czekać. W 8 minucie z lewej strony Gładys zagrał do Ostrowskiego który wrzucił piłkę idealnie pod nogi nadbiegającego Dudka. Łukasz nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

W 12 minucie kolejny błąd obrony. Drugi raz w dobrej sytuacji znalazł się napastnik gości i ponownie był faulowany w polu karnym. Babecki uderzył nie do obrony i Korona prowadziła.

W 18 minucie ruszył z piłką Gibek. Przepychał się z obrońcą gości i upadł w polu karnym. Gwizdek sędziego milczał a Konrad za dyskusję ujrzał żółty kartonik. Chwilę później indywidualnymi umiejętnościami popisał się Michał Krauz który minął kilku rywali ale uderzył niecelnie. Jego wyczyn minutę później skopiował Palka.

W 33 minucie powinno być 4-1 dla gości. Nowak minął już bramkarza i mając przed sobą pustą bramkę  fatalnie spudłował. Dwie minuty później Babecki skompletował hattricka po ładnej indywidualnej akcji zakończonej pięknym strzałem pod poprzeczkę.

W odpowiedzi dwa razy próbował Piszczek. Jego strzał głową był niecelny. Chwilę później wykonywał rzut wolny ale uderzył w mur. W 41 minucie Korona wyprowadziła szybką kontrę którą celnie zakończył Nowak strzelając czwartą bramkę.

Druga połowa rozpoczęła się od pięciu zmian. Na boisku pojawili się Testowany2, Testowany3, Przemysław Świderski, Konrad Niemas i Arkadiusz Stępień. Nastąpiła też zmiana pozycji. Parę środkowych obrońców tworzyli Michał Krauz ze Świderskim a na lewej obronie grał Testowany2. W środku do Ostrowskiego dołączył Testowany3 i Palka. Na lewej pomocy grał Niemas a wysuniętym napastnikiem był Stępień.

W 51 minucie Palka zagrał na wolne pole do Niemasa a ten w sytuacji sam na sam zdobył gola. Sześć minut później składną akcję gospodarzy rozpoczął Ostrowski. Wrzucił piłkę w pole karne do Stępnia który zgrał ją do Palki. Irek minął dwóch zawodników i mocnym strzałem pod poprzeczkę strzelił bramkę.

Polonia poszła za ciosem dążąc do wyrównania. Wystarczyła jednak jedna kontra gości i znowu mogli cieszyć się z bramki. Po raz kolejny Nowak wykorzystał błąd obrony i w sytuacji sam na sam bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy.

Krótko po wznowieniu Piszczek z prawej strony zagrał do Testowanego3 który ładnym strzałem z dystansu strzelił kontaktowego gola.

W 60 minucie na boisku pojawił się Piotr Bagiński, Dariusz Oczkowski, Gładys oraz Łukasz Górkowski. To właśnie ten ostatni pokazał się z bardzo dobrej strony wnosząc wiele ożywienia. Popisał się też znakomitym podaniem za plecy obrońców do Gładysa który mocnym strzałem w długi róg wyrównał stan meczu.

W 80 minucie na boisko wszedł Drabiński zastępując Gładysa. Obie drużyny miały w końcówce swoje szansę na rozstrzygnięcie meczu. Goście nie wykorzystali dobrej sytuacji kiedy górą w starciu z napastnikiem popisał się Bagiński a także rzutu wolnego z ok 20 metrów. Polonia dwukrotnie z rzutów wolnych uderzała celnie ale bramkarz był na posterunku. W 90 minucie po rzucie rożnym Ostrowski strzelił w poprzeczkę.

Jeżeli chodzi o grę do przodu był to pożyteczny sparing. Polonia strzeliła pięć bramek i przeprowadziła parę ładnych akcji. Zdecydowanej poprawy wymaga jednak defensywa bo duża ilość straconych goli chwały zawodnikom nie przynosi.

Kolejny sparing w następną sobotę 26 lipca o godzinie 17. Przeciwnikiem będzie A-klasowa Unia Kwaczała.